Certyfikat TELC można uzyskać po zdaniu egzaminu, który sprawdza znajomość języka, kładąc szczególny nacisk na umiejętność porozumiewania się, a nie na znajomość gramatyki.
Znane na całym świecie instytucje certyfikujące ograniczają się do jednego języka, podczas gdy Telc opracowuje systemy egzaminacyjne dla 10 języków zachowując te same standardy i wymagania.
Certyfikaty można uzyskać z 10 języków: niemieckiego, angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego, rosyjskiego, polskiego, tureckiego i arabskiego na różnych poziomach.
Zaletą systemu egzaminów językowych Telc jest ich porównywalność. Oznacza to iż egzamin zdany np. z języka angielskiego na poziomie B1 (średnio zaawansowany) jest takim samym egzaminem jak egzamin B1 z języka niemieckiego, czy hiszpańskiego na tym samym poziomie.
Wszystkie certyfikaty Telc opierają się na identycznym poziomie wymagań i dają - niezależnie od języka - identyczny zakres sprawności językowych. Certyfikaty te są opracowane wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy i w 100% odpowiadają wymaganiom tego systemu. Telc uczestniczyło aktywnie w pracach Rady Europy przy jego tworzeniu.
TELC nie ocenia znajomości reguł gramatycznych i ilości popełnionych błędów, lecz umiejętność wykorzystania języka do osiągnięcia różnych celów.
Administracja egzaminów jest prosta i klarowna.
Terminy egzaminów ustala Centrum Egzaminacyjne indywidualnie w zależnie od potrzeb.
Ceny egzaminów Telc są konkurencyjne w stosunku do innych instytucji certyfikujących.
Egzaminy telc przeprowadzane są w Polsce od blisko 30 lat, a obecnie uczestniczy w tym programie ponad 200 uczelni wyższych, szkół językowych i innych instytucji edukacyjnych. Egzaminy na certyfikaty telc są przeprowadzane jako egzaminy wstępne, wewnętrzne lub końcowe na wielu polskich uczelniach państwowych oraz społecznych.
Oferta egzaminów telc dotyczy nie tylko języka ogólnego, ale także specjalistycznego np. biznesowego czy technicznego
Egzaminy TELC
Egzamin TELC weryfikuje 4 sprawności: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Na wszystkich poziomach zaawansowania składa się z części pisemnej oraz ustnej. Część pisemna to teksty do czytania i słuchania ze zrozumieniem. Część ustna to rozmowa w danym języku.
Część pisemna egzaminu jest sprawdzana komputerowo w Centralnym Biurze Egzaminacyjnym we Frankfurcie nad Menem.
Cześć ustna jest oceniana w instytucjach przeprowadzających egzamin przez licencjonowanych egzaminatorów.
Po zdaniu egzaminu TELC otrzymuje się certyfikat potwierdzający znajomość języka wraz z oceną z egzaminu. Certyfikaty są drukowane i przysyłane z Centralnego Biura Egzaminacyjnego z Niemiec.
Certyfikaty TELC są znane i honorowane na całej terenie Unii Europejskiej.
Uznawalność certyfikatu
Certyfikat Telc daje możliwość podjęcia pracy m. innymi w zawodzie nauczyciela (zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 1 lipca 2020 roku).
Certyfikat Telc zwalnia z egzaminu końcowego oraz lektoratów na wielu polskich uczelniach
Erasmus - posiadając certyfikat Tlec można otrzymac dodatkowe punkty podczas rekrutacji do programu Erasmus
Służba cywilna - certyfikat Telc spełnia wymogi postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej.
Przedsiębiorstwo Zastosowań Informatyki ARTCOM
Przedsiębiorstwo Zastosowań Informatyki
ARTCOM Roman Bocheński
ul. Rejtana 53a, lokal 108H
35-328 Rzeszów
Zadzwoń do nas
Tel. st. +48 17 852 34 03
Tel. kom. 509702290
Adres i siedziba
Napisz do nas
Nasze szkolenia
Na skróty